חסל את קרדית האבק בחדרי השינה!

כולנו מסתבר ישנים עם החרק המיקרוסקופי הזה שאוהב להיצמד למיטות מעץ וחודר למזרנים. מיטה ממתכת מפחיתה את מצבורי קרדית האבק ומומלצת לאנשים עם רגישות ואלרגיות ולילדים קטנים.

אבק, בסה"כ אבק. מה כבר יכול להיות בו באבק מסתבר שהרבה. לא רואים את זה בעין, כנראה שגם לא במיקרוסקופ ביתי, אבל כל מי שעוסק בתחום חדרי השינה מהיבטים שונים מדבר על קרדית האבק שהפכה להיות האויב מספר אחד בכל חדר שינה ומסוכנת לאנשים רגישים בדרכי הנשימה, למבוגרים ולילדים.

קרדית האבק לא נראית לעין בלתי מזוינת והיא סוג של חרק ממשפחת האקרים שנמצאים בכל העולם ובכל מקום, אבל סוגיהם משתנים ממקום למקום ומה שקובע את סוגם הוא מיקומם במדבריות או במקומות גבוהים.

קרדית האבק ניזונה מסתבר מקשקשי עור שנושרים באופן סמוי מאנשים בעת שינה, מאבק ומחומרים אורגניים מיקרוסקופיים שנמצאים באוויר, ובעצם בכל פינה בבית ובעיקר בחדר השינה שלנו.

המיטה שלנו היא החממה הכי אידיאלית לקרדית האבק. היא מתחממת תוך כדי שינה, עטופה במצעים שמהווים מרבץ נוח ורך לחרקים הללו, ונוכחותה גורמת להתפרצות של אלרגיות שונות עם תופעות לוואי לא קלות בכלל.


מה הקשר בין מיטת מתכת לקרדית האבק?


ידוע הוא כי קרדית האבק נצמדת לדפנות המיטה, לגב, למשענת ולמסגרת ומשם היא מוצאת את דרכה הסלולה אל המצעים, הכרית, בין הסדינים לאף, לעיניים ולחיך שלנו. ומכאן מתחילה האלרגיה.

כאשר מדובר במיטות עץ במיוחד במיטות עם עיטורים ופיתוחים, מסתתרת הקרדית בחריטות שעל העץ, בלתי נראית וגם בלתי קלה לניקוי משום שראשית לא רואים אותה ושנית היא מצטברת במקומות מאוד זעירים שאנחנו לא רואים אבל אם נמשיך לעשות אפצ'י ויהיו לנו עיניים אדומות, נדע בוודאות שקרדית האבק מאוד אוהבת את המיטת העץ שלנו.

מהבחינה הזו מיטת מתכת היא הפתרון האידיאלי לכל חדר שינה להורים, לילדים וגם למבוגרים. מסגרת המיטה ועמודי המתכת ניתנים לניקוי בקלות, הקרדית לא יכולה להיצמד אליהם כמו לעץ, ואין לה היכן להתבצר.

בנוסף, קל מאוד לאוורר מיטת מתכת, משום שהיא קלה ונוח להזיז אותה ממקום למקום, ואם רוצים גם מול החלון הפתוח  ולאוורר אותה בלי מצעים ובלי מזרן מה שקשה מאוד לעשות עם מיטה כבדה מעץ.הרבה משפחות עם ילדים קטנים מעדיפים לרכוש מיטות מתכת, הניתנות לאוורור בניידות ובקלות. קרדית האבק לא נצמדת למתכת כמו למיטות מעץ, ובכך מונעים את הנזק והאלרגיה שהיא גורמת בעיקר לילדים רגישים ולכל בני המשפחה.
דלג לתוכן